Paskolų rizika

Kėkviena paskola kokia ji bebūtų yra rizikingas iššūkis kėkvienam kuris negali pilnavertiškai pasirūpinti savo finansine padėtimi. Prieš imant paskolą yra labai svarbu įvertinti savo galimybes, kad sugebėtumėte laiku gražinti paskolą ir išvengtumėte neplanuotu nemalonumų.

Didžiausia rizika imant paskolą yra tuomet kada paskolos terminas yra labai ilgas, kuomet paskolos suma yra labai didelė ir jūs negalite užtikrinti savo finansinės padėties keletui metu į priekį. Keičiantis ekonomikai bankai bei kitos paskolas teikiančios įmonės gali netikėtai padidinti paskolų įmokas net neatsižvelgdami į jūsų finansinę padėtį, žmonės imdami paskolas iš bankų labai retai įsigilina į paskolų sutartis kuriose dažnai yra rašoma, kad bankai gali padidinti palūkanas todėl nevertėtu paskubėti ir apsiriboti paskola iš būtent to banko kuris jums atrodo geriausias, vertėtu pasidomėti kokias sąlygas siūlo kiti bankai ir kokias garantijas jie gali jums pasiūlyti jei jūs netikėtai tapsite nemokus ir nebegalėsite laiku sumokėti paskolos įmokų.

Dar didesnė rizika yra tuomet kada jūs susigundote paimti greitąjį kreditą kuris pastaruojiu metu labai populiarėja lietuvoje. Greituosius kreditus teikiančios įmones, brokeriai dažniausiai teikia nedideles paskolas labai trumpam terminui, tačiau tokios paskolos yra dar rizikingesnės nes jomis dažniausiai susigundo tie kurie gauna minimalias pajamas ir kuriems tokias paskolos tampa gan didele našta, reiktu paminėti ir tai, kad greituosius kreditus teikiančios įmonės, brokeriai ima labai dideles palūkanas tad prieš imant tokias paskolas geriau pagalvoti ar bandyti pasiskolinti iš draugų ar pažystamų.

Reikia paminėti ir tai, kad betkokios paskolos negražinimas laiku gali bagtis labai skaudžiai, galite netekti užstatyto būsto ar žemės sklypo taip pat gali tekti susipažinti su anstolių kontora už kurios paslaugas apmokate tik jūs o ne skolininkas.